جستجو

سخنرانی استاد حاج شیخ علیرضا حدائق در همایش مهدی یاوران ۲۵ آبان ۹۷

 

استاد حدائق روز جمعه ۲۵ آبان ۹۷ در همایش مهدی یاوران که در سالروز شهادت امام حسن عسکری (ع) از سوی بنیاد و موسسه فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) در تالار سعدی مجموعه فرهنگی فرهنگیان برگزار شد سخنرانی کردند.

ایشان پس از رونمایی از کتاب خود با عنوان «سبک زندگی مهدوی» ضمن تأکید بر این‌که حضور در این برنامه‌ها و مراسم بدون پاسخ حضرت نمی‌ماند در بیان انگیزه تألیف این کتاب گفتند: سال‌ها قبل مقام معظم رهبری بحث سبک زندگی اسلامی را مطرح کردند و به نظر حقیر رسید که یکی از بهترین دستورالعمل‌ها در سبک زندگی، دعای حضرت ولی‌عصر (عج) است؛ همان دعای کوتاهی که مرحوم کفعمی نقل کرده است و مرحوم محدث قمی در مفاتیح آورده است؛ «اللّهُمَ ارزُقنَا تَوفیقَ الطَّاعَهِ وَ بُعدَ المَعصیه».

مدیرعامل بنیاد و موسسه فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) در بیان بخش‌های مهم این دعا افزود: یک بخش از این دعا که ۲۵ فراز دارد مربوط به رسالت عمومی همگان است و یک بخش نیز امام (عج) درباره مسئولیت‌های فردی همچون مسئولیت زبان و گوش و چشم مطرح می‌کنند؛ با این بیان که چشم مهدوی که باید امام (عج) تائید کند کدام چشم است؟ گوشی که امام زمان (عج) باید راضی باشد کدام گوش است؟ امام زمان (عج) از کدام زبان راضی است؟ در برابر درآمدها و شکم‌هایمان باید پاسخگو باشیم.

امام در بخش دیگر از این دعا، به مسئولیت‌های اجتماعی می‌پردازند؛ اینکه مسئولین ما چه وظیفه‌ای دارند؟ دانشجویان، طلاب، دانش آموزان، علما و دانشمندان و اساتید حوزه و دانشگاه و فرهنگیان، بانوان چه وظیفه‌ای دارند؟ ثروتمندان، رزمندگان و بسیجی‌ها چه وظیفه‌ای دارند؟ جوانان چه وظیفه‌ای دارند؟ سبک زندگی جوانان چگونه باید باشد؟ عامه جامعه چه مسئولیتی دارند؟

مسئول حوزه علمیه منصوریه با بیان این‌که بحث‌های این کتاب مربوط به سخنرانی یک ماه رمضان چند سال گذشته بوده است که به نوشتار تبدیل شده است بر این نکته تأکید کرد که رسالت امروز همگان در برابر امام زمان (عج) سنگین است.

وی ضمن تأکید بر این‌که این شور و هیجانی که مردم نسبت به امام حسین (ع) دارند باید به‌مراتب بیشتر از آن، نسبت به امام زمان (عج) داشته باشند این سؤال را مطرح کرد که آیا پیرمردهای ما می‌توانند نقش حبیب بن مظاهر را برای امام زمان (عج) ایفا کنند؟ جوانان ما مانند علی‌اکبر (ع) و زنان ما مانند ام وهب و نوجوانان ما مانند قاسم بن الحسن (ع) هستند؟

لازم به ذکر است که بنیاد و موسسه فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) استان فارس دو بار در سال همایشی با عنوان «مهدی یاوران» با حضور افرادی که به این مجموعه کمک مالی می‌کنند برگزار می‌کند و در آن به بیان معارف مهدوی و گزارش فعالیت‌های خود می‌پردازد.

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *