جستجو

رونمایی از کتاب «سبک زندگی مهدوی» تالیف استاد حدائق

در همایش مهدی یاوران که روز جمعه ۲۵ آبان ۹۷ در مجموعه فرهنگی فرهنگیان برگزار شد از کتاب جدید استاد حدائق با عنوان «سبک زندگی مهدوی» رونمایی شد.

استاد حدائق در بیان انگیزه تألیف این کتاب گفتند: سال‌ها قبل مقام معظم رهبری بحث سبک زندگی اسلامی را مطرح کردند و به نظر حقیر رسید که یکی از بهترین دستورالعمل‌ها در سبک زندگی، دعای حضرت ولی‌عصر (عج) است؛ همان دعای کوتاهی که مرحوم کفعمی نقل کرده است و مرحوم محدث قمی در مفاتیح آورده است؛ «اللّهُمَ ارزُقنَا تَوفیقَ الطَّاعَهِ وَ بُعدَ المَعصیه».

مدیرعامل بنیاد و موسسه فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) در بیان بخش‌های مهم این دعا افزود: یک بخش از این دعا که ۲۵ فراز دارد مربوط به رسالت عمومی همگان است و یک بخش نیز امام (عج) درباره مسئولیت‌های فردی همچون مسئولیت زبان و گوش و چشم مطرح می‌کنند؛ با این بیان که چشم مهدوی که باید امام (عج) تائید کند کدام چشم است؟ گوشی که امام زمان (عج) باید راضی باشد کدام گوش است؟ امام زمان (عج) از کدام زبان راضی است؟ در برابر درآمدها و شکم‌هایمان باید پاسخگو باشیم.

امام در بخش دیگر از این دعا، به مسئولیت‌های اجتماعی می‌پردازند؛ اینکه مسئولین ما چه وظیفه‌ای دارند؟ دانشجویان، طلاب، دانش آموزان، علما و دانشمندان و اساتید حوزه و دانشگاه و فرهنگیان، بانوان چه وظیفه‌ای دارند؟ ثروتمندان، رزمندگان و بسیجی‌ها چه وظیفه‌ای دارند؟ جوانان چه وظیفه‌ای دارند؟ سبک زندگی جوانان چگونه باید باشد؟ عامه جامعه چه مسئولیتی دارند؟

مسئول حوزه علمیه منصوریه افزود: بحث‌های این کتاب مربوط به سخنرانی یک ماه رمضان چند سال گذشته بوده است که به نوشتار تبدیل شده است.

✔️ علاقمندان به تهیه این کتاب می توانند با شماره تلفن ۰۹۱۷۹۵۱۵۲۴۰ تماس حاصل نمایند.

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *