جستجو

ارزش های الهی در رویداد های شهر شیراز باید رعایت شود

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) استان فارس، حضرت استاد حاج شیخ علیرضا حدائق مسئول بنیاد استان فارس در مراسم دعای ندبه که بمناسبت ولادت حضرت معصومه(س) برگزار شد، ضمن تبریک ماه ذی القعده و دهه کرامت، اظهار داشت: در قرآن کریم و موارد متعدد خداوند وعده هایی را مشروط به عملکرد هایی می دهد و برای استجابت دعا ها باید خدا را صدا بزنیم در غیر این صورت نباید انتظار برآورده شدن حوائج داشته باشیم همچنین برای افزایش نعمت نیز باید شکر گذاری کنیم.
وی افزود: میلیارد ها نعمت خداوند متعال در اختیار ما قرار داده اما برخی ها ناشکری می کنند همچنین به تعهدات خود باید عمل کنیم تا خداوند نیز رحمت خود را بر ما روان کند.
استاد حدائق با بیان اینکه سید الشهدا علیه السلام برای خدا کار کرد و خداوند هستی را برای امام حسین(ع) به حرکت در آورد، ادامه داد: ایمان امروز ما باید به مراتب قوی تر از نیاکان باشد و دیدیم که ستم گران روزگار به چه وضعیت اسف باری دچار شدند.
مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان فارس تصریح کرد: خداوند متعال در آیه 31 سوره مبارک آل عمران می فرماید که «قُلْ إِنْ كُنْتُمْ تُحِبُّونَ اللَّهَ فَاتَّبِعُونِي يُحْبِبْكُمُ اللَّهُ وَيَغْفِرْ لَكُمْ ذُنُوبَكُمْ ۗ وَاللَّهُ غَفُورٌ رَحِيمٌ» در شان نزول آیه می گویند که محتوای این آیه برای اهل کتاب در زمان حضرت محمد صل الله علیه و آله است که عنوان می کردند خلاء اطاعت از پیامبر(ص) را با خدا پر می کند در صورتی که اینچنین نیست و این آیه نازل شد.
این استاد اخلاق با بیان اینکه هر کسی که ادعا می کند خدا را دوست دارد باید از پیامبر اسلام(ص) اطلاعت کند، گفت: لازمه دوستی با خدا پیروی از پیامبر اسلام(ص) است و اگر تبعیت کردید، خداوند شما را دوست خواهد داشت که چند اثر مثبت نظیر مغفرت از گناهان و دوستی با خداوند نیز به دنبال دارد.
وی با اشاره به اینکه دنیا محل عمل و قیامت محل حسابرسی است، تاکید کرد: باید به رفتار و اعمال خود دقت کنیم چراکه ذره المثقال ها را حساب می کنند از این رو حال امروز خود را باید بررسی کنیم و تبعیت از پیامبر حرف زندگی ما است یا خیر؟
مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) فارس با تاکید بر اینکه آیات فراوانی در قران کریم داریم که به عصمت و پاکی رسول خدا شهادت می دهد، اضافه کرد: باید در تمامی مسائل نظیر تربیت، اقتصادی و… از پیامبر گرامی اسلام(ص) است که این نکته، عظمت انسان نیز را می رساند از این رو لازمه ایمان، پیروی از رسول الله و اهل بیت(ع) است.
این استاد حوزه های علمیه اظهار کرد: مومنان واقعی پیروان حقیقی پیامبر گرامی اسلام(ص) هستند و نمی توان خود را مومن دانست اما از پیامبر وخاندان او پیروی نکرد همچنین اگر مایل هستیم مشمول محبوبیت الهی قرار بگیریم، اطاعت از پیامبر اکرم(ص) است.
استاد حدائق وجود مضجع شریف حضرت معصومه(س) را افتخاری برای ایرانیان دانست وعنوان کرد: ایشان از بانوان محدثه هستند همچنین یک روایتی وجود دارد که در سلسله سند آن شش فاطمه نام وجود دارد و نقل می کنند کسی که بر دوستی خاندان رسالت بمیرد، خداوند اجر شهید را به او عطا می کند.
وی ادامه داد: درب باغ شهادت باز است و اگر ما حب واقعی همراه با زندگی پاک داشته باشیم، به مقام شهید به سوی پروردگار خواهد رفت.
مسئول بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) فارس در خصوص کرامات حضرت معصومه(س) خاطرنشان کرد: مرحوم آیت الله سید محمود مرعشی نجفی از بزرگان نجف بودند که در ذکر اربعینی متوسل به حضرت امیر المومنین(ع) شدند تا خدمت ایشان رسیدند و در عالم رویا این امر محقق شد بنابراین پرسیدند که قبر مادر ما حضرت زهرا(س) کجاست؟ که امام فرمودند تا ظهور حضرت مهدی(عج) این محقق نیست.
این استاد اخلاق ادامه داد: سید محمود به امام می گوید که با دلم چه کنم و این دل هوای مادر دارد و امام می فرمایند که هر وقت هوای مادر خود را کردی، به قم و کنار مضجع فاطمه معصومه برو چراکه آنچه خدا از عظمت از بزرگی به حضرت فاطمه زهرا(س) عنایت کرده، به فاطمه معصومه(س) منتقل کرده است.
استاد حدائق با بیان اینکه دایره حب خاندان عصمت و طهارت حلقه مفقوده ای بین حتی شیعیان است، تصریح کرد: اسلام دین اعتدال بوده و ما گاهی اوقات کند روی و تندروی داریم.
وی با انتقاد از برپایی بعضی از محافل، گفت: در هفته شیراز که به پایان رسید در باغ عفیف آباد چه وضعی بود؟ اسلام با شادی و تفریح مخالف نیست بلکه با بی حیایی، بی حجابی مخالفت می کند. مدیران و مسئولانی که مجوز برپایی این مجلس را دادند باید روز قیامت پاسخگوی شهدا باشند؛ نظام کشورمان اسلامی است و در جمع عمومی که متعلق به بیت المال مسلمین بوده و نباید معصیت شکل گیرد.

مسئول بنیاد فرهنگی حضرت موعود(عج) فارس بیان کرد: آبرو و عزت شهر شیراز احمد بن موسی(ع) است و باید از مسئولان پرسید که در جوار این امام زاده واجب التعظیم برای هفته شیراز چه کردند؟ جمع متدینین باشد و حرام است و
این استاد حوزه علمیه با بیان اینکه مجلسی به نام هفته شیراز برپا می شود که در آن معصیت با خانم های سر برهنه و موسیقی های آنچنانی رواج دارد، تصریح کرد: آبرو، امنیت، ثروت ثروتمندان امروز ما به برکت شهدا است و ما باید از ارزش ها پاسداری کنیم از این رو کسانی که از زحمات شهدا پاسداری نمی کنند، قیامت سختی خواهند داشت و اسلام که با شادی مخالف نیست اما نباید در مجالس شادی گناه و معصیت رواج داشته باشد.
استاد حدائق ضمن تشکر از اجرای طرح حجاب و عفاف نور نیروی انتظامی، گفت: اما دولت باید از در موضوع عفاف و حجاب و پاسداشت ارزش ها از خودش شروع کند بنابراین ارگان ها و هر صنفی که به دولت مربوط است، باید ارزش های دینی را رعایت کند چراکه کم لطفی و بی توجهی صورت می گیرد درصورتی که در نظام اسلامی باید برای فعالیت با ارزش های دینی همراهی شود.
این استاد اخلاق در پایان سخنان خود تاکید کرد: محبت به شعار نیست بلکه به تبعیت و عمل است برخی ها به امام علی(ع) و خاندان عصمت و طهارت ارادت دارند و پیرو هستند اما در اعمال خود مخالف سیره اهل بیت(ع) است.

انتهای پیام/

 

 

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *