جستجو

درباره بنیاد

بنیاد و مؤسسه فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) فارس نهادی رسمی در عر‌صه‌ی مهدویت در استان می‌باشد که با عنایات خاصّه‌ی حضرت ولی عصر(عج)، تحت اشراف مقام معظم رهبری و با همت جمعی از علماء و بزرگان شیراز  در سـال۱۳۸۴ فعالیت خود را آغاز نموده و تاکنون گام‌های مؤثری در عرصه‌های آموزشی، پژوهشی، تبلیغی و فرهنگی در امر خطیر توسعه و ترویج فرهنگ مهدویت برداشته است.

از عمده‌ترین فعالیت‌های مؤسسه می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد:

* برگزاری کلاس‌های آموزش معارف مهدویت در دو سطح مقدماتی و تکمیلی برای عموم، بسیجیان، دانشجویان و… که تاکنون بالغ بر۱۰۰,۰۰۰ نفرساعت آموزش در این عرصه برگزار گردیده است.

* برگزاری دوره‌های تربیت‌مربی معارف مهدوی که نتیجه‌ی مبارک و میمون آن، تربیت ۱۰۰ مربی و مبلّغ مهدوی به ویژه در سطح آموزش و پرورش می‌باشد.

* تولید و چاپ بیش از ۲۰ عنوان کتاب از جمله:شرح زیارت آل‌یاسین (دوره‌ی چهار جلدی)، دشمنان مهدویت چرا و چگونه؟، ولایت فقیه رمز ماندگاری شیعه در عصر غیبت، صهیونیسم سراب ابدی، ثاقب (دوره‌ی دو جلدی)، چهل پرسمان در کوچه‌باغ انتظار، جریان‌شناسی فرهنگ انتظار و …

* برگزاری مسابقه‌ی «میثاق با خورشید پنهان» در سه سطح فرهنگیان، دانش‌آموزان و اولیاء که هم‌اکنون سال سیزدهم آن در حال برگزاری است.

*تهیه و توزیع بیش از نیم‌میلیون جلد «پیک چشمه‌ی خورشید» ویژه‌ی کودکان و نوجوانان و ۶۰,۰۰۰ جلد نشریه‌ی «منجی» ویژه‌ی عموم که هم‌اکنون به صورت کشوری، در حال انجام است.

* چاپ و تولید صدها عنوان بروشور و پاسخ به سؤالات گوناگون و شبهات مهدوی و توزیع آن در سطح ادارات، مدارس آموزش و پرورش و …

* راه‌اندازی سایت بنیاد باعنوان bonyademahdi.com و پورتال مهدویت استان

* برگزاری همایش‌های نیمه‌ی شعبان و نهم ربیع‌الأول هر ساله

* تهیه و چاپ نمایشگاه‌های مهدوی با عناوین گوناگون

* راه‌اندازی شعب بنیاد در شهرستان‌های استان و …

همگی مجموعه‌ی عظیمی از فعالیت‌های مهدوی در سطح استان را شـامل می‌گردد که با الطاف باری‌تعالی و حضرت ولی‌‎عصر(عج) و با لطف و همکاری خوب و صمیمانه مردم خونگرم شیراز و استان به‌ویژه مهدی‌یاوران عزیز که در این مدت همواره در کنار ما بوده و از هرگونه کمک و همفکری دریغ نداشته‌اند، انجام شده است.

و همین همیاری نیز موجب گردیده تا مؤسسه، بر خود فرض و واجب بداند تا بـه منـظور تـوسـعه ایـن فـعالیـت‌ها و نـسبت بـه احـداث مجـموعـه‌ای آموزشی- فرهنگی و پژوهشی درخور شأن نام مبارک آن حضرت و این مردم خوب و خونگرم و به نام آن حضرت، گام‌های بلند دیگری را در این عرصه برداشته و تاکنون با الطاف بی‌دریغ حضرت و با اختصاص قطعه زمینی به متراژ۳۲۰۰مترمربع که از زمان حضرت آیت‌ا…العظمی‌محلاتی و با عنایت ایشان به همین منظور وقف گردیده بود، اقدام به ساخت این مجموعه‌ی عظیم در ۱۱ طبقه و در زیربنای تقریبی۱۵۰۰۰مترمربع نموده‌ایم که ان‌شاء‌ا… در آینده‌ای نه‌چندان‌دور شاهد بهره‌‌برداری آن خواهیم بود.

البته هزینه‌ی احداث این مجموعه‌ی عظیم و درخور شأن حضرت ‌ولی‌عصر(عج) بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان، برآورد شده است که این مهم، همت و گام‌های بلند ویژه‌ای را از طرف شما مردم ولایتـمدار فـارس می‌طلبـد. توفیـق این همیـاری را برای همـگان از ساحت مقدس حضرتـش خواهانیم.

در این راستا مراجع عظام از جمله حضرات آیت‌ا… العظمی مکارم شیرازی و آیت‌ا… العظمی سیستانی نیز عنایت ویژه‌ای به این امر مبذول داشته و إذن استفاده از وجوهات شرعی در ساخت این مجموعه عظیم را صادر فرموده‌اند.

باشد که لطف شما عزیزان نیز به این امر خیر و پربرکت، سرعت بخشیده و یاری‌گر بنیاد در این امر باشید. ان‌شاءا…

آخرین مطالب