آیین افتتاحیه «خانه فناوری‌های فرهنگی فارس» برگزار شد

آیین افتتاحیه «خانه فناوری‌های فرهنگی فارس» دیروز ، ۷ اسفند با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین احمد واعظی، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم و دیگر مسئولان کشوری و استانی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد و مؤسسه فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج)، آئین افتتاحیه «خانه فناوری‌های فرهنگی فارس» با مشارکت و میزبانی بنیاد ومؤسسه فرهنگی حضرت مهدی موعود دیروز، ۷ اسفند با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین احمد واعظی، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم و دیگر مسئولان کشوری و استانی در سالن شهید دستغیب آستان مقدس احمدبن موسی(ع) شاهچراغ برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد قطبی، مدیرعامل خانه خلاق و نوآوری اشراق در این مراسم بیان کردند: مدتی است دفتر تبلیغات اسلامی بر اساس مأموریتی که داشت در ادامه فعالیت‌های فرهنگی ـ تبلیغی و حوزه‌های هنری و مجازی مبادرت به تأسیس مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق کرده است.
وی با بیان اینکه مأموریت اصلی این مرکز کمک به رشد و نمو ایده‌هایی است که در حوزه‌های نشر و ترویج ارزش‌های فرهنگی در جامعه در قامت استارت آپ تلاش می‌کند، تصریح کرد: به لطف خداوند در یک سالی که این مرکز در شهر مقدس قم افتتاح شد با دو شعبه‌ای که در تهران و مشهد داشتیم امروز افتخار داریم بیش از ۶۰ ایده را در منظومه ترویج ارزش‌های فرهنگی و دینی پذیرش کنیم و از این ایده‌هایی که پذیرش کردیم به خصوص ۱۲ ایده در داخل شرکت خلاق توانستند وارد میدان‌های کسب و کار فرهنگی شوند و بقیه هم در مسیر هستند.
در ادامه حجت الاسلام والمسلمین احمد واعظی رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم بیان داشتند:نو شوندگی ابزارها و جامعه می‌طلبد کسانی که دغدغه حفظ ارزش‌ها را دارند، مخاطب سنج باشند و سعی کنند با نوآوری و خلاقیت آن پیام اصلی و محتوای اصلی را در قالب‌های جدیدی و متناسب با ظرفیت و سلیقه مخاطب منتقل کنند در غیر این صورت کارکرد غالب های سنتی ممکن است مخاطب محدودی داشته باشد.
سپس حضرت استاد حاج شیخ علیرضا حدائق با بیان اینکه ظرفیت و توانمندی های بسیاری در شیراز وجود دارد،فرمودند: باید تربیت اسلامی رواج پیدا کند، امام(ره) می فرماید میزان الاعمال هرفردی شخصی مانند خودش است، اگر انسان خود و خدای خود را شناخت قطعا آسیب ها کنار خواهد رفت، از این رو باید از این نوآوری ها استفاده کرد.

یادآور می‌شود، در این مراسم تفاهم‌نامه‌ای بین مرکز فناوری و خلاقیت اشراق با پارک علم و فناوری شیراز امضا شد و همچنین حجت‌الاسلام والمسلمین اسلام نطاق به عنوان مدیر خانه فناوری‌های فرهنگی فارس معرفی شد.

آخرین مطالب

مردم مستعد دین هستند

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان فارس، استاد علیرضا حدائق مدیر بنیاد استان فارس در همایش سراسری مدیران بنیاد استان‌ها که

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *