جستجو

نشست خبری شورای سیاست گزاری فعالیت های مهدوی استان فارس برگزار شد

به گزارش روابط عمومی بنیاد و مؤسسه فرهنگی حضرت مهدی موعود فارس: مسؤل بنیاد مهدویت استان فارس ۱۲ مهر ماه در نشست خبری با خبرنگاران در شیراز با اشاره به آیه ۳۲ سوره توبه گفت: این آیه یکی از آیات مهدوی قرآن کریم است که خداوند در آن می‌فرماید تلاش پیوسته دشمنان اسلام برای خاموش کردن اسلام و نور الهی است اما اراده الهی بر این است که نور خودش را کامل تمام کند. اگر چه انسان‌های کافر این موضوع را بر نمی‌تابند.

وی با بیان اینکه از ابتدای خلقت شیاطین در تلاش بودند که نور الهی را خاموش کنند، در واکنش به توطئه دشمنان در حوادث اخیر گفت: خداوند فرمود همیشه دشمنان اسلام در صدد خاموش کردن نور الهی هستند که حقانیت دین را به حاشیه ببرند، از گذشته تاریخ اسلام دوران ائمه به قبل شیاطین در این صدد بودند که نور اسلام را خاموش کنند و این کار جدیدی نیست، این شیطنت‌ها مربوط به عصر ما نیست بلکه مربوط به تمام دوره‌های گذشته است.

حدائق به در پیش رو بودن سالروز شهادت امام حسن عسکری(ع) اشاره کرد و افزود: یکی از سخت‌ترین دوران ائمه، دوران امام حسن عسکری(ع) بود که ایشان قریب به ۲۲ سال در سامرا تحت نظر و زندان بودند.

مسئول بنیاد مهدویت استان فارس با تصریح اینکه نقش تبلیغات در گسترش معارف و بی‌بدیل است، گفت: در آن زمان بنی امیه با تبلیغات گسترده توانست مردم را فریب دهد و اینگونه امام حسن عسکری(ع) را در زندان نگه داشته و سپس به شهادت برساند.

وی با بیان اینکه تبلیغات به عنوان یک شمشیر دو لبه است که هم می‌توان برای حق هم برای شر استفاده کرد، گفت: امروز نیز بزرگترین مرکز ضد مهدویت و فساد در دنیا در اسرائیل و رژیم صهیونیستی قرار دارد.

حدائق از اصحاب رسانه خواست تا در انتقال معارف دینی و مهدوی با تلاش مضاعف در مقابل تخریب دشمنان درعرصه تبلیغات ایستادگی کنند و در عین حال تأکید کرد: اراده الهی این است که نور خدا به کمال برساند.

عضو جامعه روحانیت شیراز با بیان اینکه نور در قرآن کریم چند ویژگی دارد که خداوند پیامبر خود را مصداق نور الهی معرفی کرده است، گفت: یکی از ویژگی‌های نور آرامش در زندگی است، هر جا ظلمت است اضطراب هم هست اما بر عکس هرجا نور است آرامش هم هست. جهنم ظلمانی است.

وی یکی دیگر از برکات نور را نظم برشمرد و گفت: نور سبب نظم است و خداوند مظهر نظم است و احکام دین هم همگی مبتنی بر نظم هستند. ویژگی دیگر نور آن است که عامل رشد و شکوفایی است. در ظلمت رشد و شکوفایی رخ نمی‌دهد.

حدائق با بیان اینکه نور عامل وحدت و انسجام هم هست، گفت: معمولاً پراکندگی‌ها و تفرقه‌ها به دلیل ظلمات است. اینکه خداوند پیامبر(ص) را سراجا منیرا توصیف می‌کند برای آن است که وجود آن حضرت مظهر روشنایی و نظم و رشد و شکوفایی است.

مدیرعامل بنیاد مهدی موعود(عج) فارس با بیان اینکه قرآن کریم برای مبارزه با دشمنان استراتژی‌هایی را بیان می‌فرماید، به تشریح این راهبردها پرداخت و گفت: نکته اولی که باید بدان توجه کنیم این است که خداوند زیر بار منت بشر قرار نمی‌گیرد و خودش حافظ دین است اما در عین حال یکسری نکاتی را در قرآن کریم برای مبارزه با دشمن بیان می‌فرماید.

وی ادامه داد: از نگاه قرآن یکی از اقداماتی که باید در مقابل دشمنان انجام دهیم، تثبیت ایمان است. اگر ایمان آوردیم، مکر و کید دشمن در ما اثر ندارد. در جاهایی مردم آسیب می‌بینند که ایمان ضعف می‌شود لذا یکی از کارهایی که قرآن تأکید می‌کند، تقویت ایمان است.

حدائق با بیان اینکه راهکار دیگر قرآن ممنوعیت دوستی با بیگانگان و دشمنان است، گفت: مسئولان مراقب باشند با کسانی که بیگانه هستند نباید دوستی کرد. خداوند در قرآن کریم فرموده است ای کسانی که ایمان آورده‌اید با کسانی که دین شما را به سخره می‌گیرند، دوستی نکنید.

مسؤل بنیاد مهدویت استان فارس شیراز راهکار دیگر قرآن را افزایش قدرت نظامی عنوان کرد و افزود: خداوند در آیه ۶۰ سوره انفال بر همین نکته تأکید می‌کند که مسلمانان خود را تجهیز کرده و قدرت خود را در برابر دشمنان افزایش دهند. هرگونه که دشمن با ما مقابله کرد، ما هم باید همان‌گونه با آن‌ها مقابله کنیم. جواب شمشیر، شمشیر، جواب تیر، تیر و جواب شعار، شعار است و این درسی است که پیامبر مکرم اسلام(ص) به مسلمانان داد.

وی راهبرد دیگر قرآن را داشتن روحیه جهاد و شهادت عنوان کرد و گفت: قرآن می‌فرماید با منافقانی که درصدد از بین بردن دین اسلام هستند، جهاد کنید. این‌ها شما را قبول ندارند لذا دوستی با کسانی که عقاید شما را قبول ندارند، کاری مردود است.

حدائق در ادامه سخنان خود به در پیش رو بودن ۹ ربیع‌الاول و آغاز امامت امام زمان(عج) اشاره کرد و گفت: رسالت ما این است که در کار تبلیغ دین خدا و مهدویت کوتاهی نکنیم.

مدیرعامل بنیاد مهدی موعود(عج) فارس همچنین در واکنش به اغتشاشات اخیر نیز گفت: اسلام هیچ‌گاه ظلم را نمی‎پذیرد و قطعاً دفاع از مظلوم حق است و برای قضیه خانم امینی همه ناراحت شدیم. اما پیرو خاندانی هستیم که هنگامی سرباز دشمن از پای زن یهودی خل خالق بیرون آوردند امام علی(ع) فرمود اگر شخص کافری این را بشنود و دق نکند ظلم است، اسلام اینگونه است، قطعاً اسلام ظلم و هتاکی را نمی‌پذیرد اما به بهانه دفاع از مظلوم ظلم شد، امنیت را زیر سؤال بردند، به مقدسات توهین کردند و قرآن آتش زدند و اموال عمومی را تخریب کردند، این‌ها همگی ظلم است و نشان می‌دهد پشت تمام این قضایا دشمن است.

وی ادامه داد: دشمن می‌خواهد نور خدا را خاموش کند و همواره به دنبال بهانه است و اگر قضیه فوت خانم امینی نیز نبود دشمن بهانه‌ای دیگر داشت تا بر علیه نظام اسلامی توطئه کند.

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *