جستجو

معاونت اداری بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود استان فارس از اجرای بیش از ۲۰ هزار برنامه به مناسبت ایام شعبان در استان فارس خبر داد

معاونت اداری بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود استان فارس از اجرای بیش از ۲۰ هزار برنامه به مناسبت ایام شعبان در سراسر استان فارس خبر داد.

حجت الاسلام محمد صادق غلامی در گفت و گو با خبرنگار «حوزه» در شیراز، ضمن تبریک ایام شعبان به اجرای برنامه های مهدوی در سطح استان فارس اشاره و اظهار کرد: بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی دهه مهدویت از ۵ شعبان تا ۱۵ شعبان نامگذاری شده است و برای هر روز آن نیز یک نام مشخص شده است.

به گفته معاون اداری بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود استان فارس در ایام دهه مهدویت،مجالس مهدوی هر شب در حرم‌های مطهر حضرت شاهچراغ(ع) و حضرت سیدعلاءالدین حسین(ع) شیراز برگزار می‌‍شود، همچنین مراسم احیای نیمه شعبان نیز در مساجد جامع و بقاع متبرکه شهرستان های استان فارس نیز برپا خواهد شد.

وی همچنین از برگزاری شادپیمایی با عنوان «حماسه حضور برای ظهور خبر داد و خاطرنشان کرد: شادپیمایی در روز جمعه، ۲۷ اسفندماه مصادف با روز نیمه شعبان در تمام نقاط فارس برگزار خواهد شد، این برنامه از ساعت ۱۱ صبح در شهرستان‌ها آغاز شده و به سمت مصلاهای نماز جمعه ادامه خواهد داشت.

حجت الاسلام غلامی، اجرای پویش «سفیران مهدوی» پویش «هر خانه یک مهدیه»، «جشن خانگی مهدویت»، «وقف مهدوی»، و پویش « جشن خانگی مهدویت» را در ایام شعبان مورد توجه قرار داد و افزود: توسعه سه‌شنبه‌های مهدوی در مساجد و تکایا و ادارات و سازمان‌ها، مسابقه کتابخوانی «میثاق با خورشید پنهان»، مشارکت گسترده در اهدای خون و توزیع بسته‌های معیشتی از دیگر برنامه‌های این ایام به شمار می رود.

وی از اجرای پویش وقف مهدوی نیز با همکاری اوقاف خبر داد و گفت: مسابقه کتابخوانی میثاق با خورشید پنهان هم در مقاطع سنی بزرگسال، متوسط و ابتدایی برگزار خواهد شد که زمان برگزاری آن ۳۱ اردیبهشت‌ماه سال ۱۴۰۱ خواهد بود.

حجت الاسلام غلامی در پایان به برگزاری بیش از ۲۰ هزار برنامه در سطح استان اشاره کرد و افزود: در ایام شعبان بیش از ۲۰ هزار برنامه در سراسر استان فارس برگزار خواهد شد.

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *