جستجو

پیش جلسه تشکیل شورای قرآن و عترت استان فارس

نخستین پیش جلسه تشکیل شورای قرآن و عترت استان فارس با حضور آیت الله دژکام نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه شیراز در روز پنج شنبه ۲۳ بهمن ۹۹ در حرم مطهر احمد بن موسی (ع) شاهچراغ برگزار شد.
در این جلسه که حجت الاسلام و المسلمین محمد حسین حدائق قائم مقام بنیاد و موسسه فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) حضور داشت، راهکارهای تشکیل شورای قرآن و عترت و لزوم توجه به این مساله مورد بررسی قرار گرفت.
در پایان جلسه، آیت الله دژکام امام جمعه شیراز با تاکید بر اینکه شورای عالی قرآن و عترت استان فارس باید انسجام‌بخش و وحدت‌آفرین در فعالیت‌های قرآنی باشد، عنوان کرد: در این شورا باید هم به دنبال قرآن باشیم و هم عترت چرا که اگر تنها به یکی توجه کنیم، در حق دیگری ظلم کرده‌ایم.

آیت‌الله دژکام با بیان اینکه سال ۱۴۰۰ باید سال تمرین با هم بودن و کار تشکیلاتی برای کار جدی حول ترویج فرهنگ، علوم و فعالیت‌های قرآنی و عترت باشد، خاطرنشان کرد: در این شورا باید همه دستگاه‌های مسئول در زمینه قرآن و عترت پای کار بیایند و یکی شوند و در ادامه، تشکل‌های مردم‌نهاد و شخصیت‌های قرآنی نیز به این حرکت بپیوندند.
نماینده ولی فقیه در استان فارس بیان کرد: در اسفندماه ۹۹ باید برنامه‌ریزی جدی برای فعالیت‌های قرآن و عترت سال ۱۴۰۰ به سرانجام برسد تا در سال آتی، سطح فعالیت‌ها به حدی برسد که کتاب خدا و معجزه جاویدان و همیشه زنده پیامبر گرامی اسلام در استان ما از مهجوریت خارج شود.

وی تاکید کرد: همه ما در برابر قرآن و عترت پیامبر گرامی اسلام مسئول هستیم و باید برای تعالی و ترویج صحیح این معارف در سطح جامعه، به شکل مطلوب تلاش کنیم.

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *