جستجو

تدارک پایتخت برای سالروز آغاز امامت ولی عصر(عج)

حجت الاسلام علیپور با اعلام برنامه های بنیاد فرهنگی مهدی موعود(عج) تهران ویژه نهم ربیع الاول، تاکید کرد: این برنامه ها با دو محور «نهم ربیع؛ روزی در امتداد غدیر» و «مبارزه با بدعت ها و انحرافات» در سطح شهر تهران اجرا می شود.

حجت الاسلام «محبوب عباسعلی پور» در گفت وگو با خبرنگار مهدویت و غدیر خبرگزاری شبستان درباره برنامه های بنیاد فرهنگی مهدی موعود(عج) تهران ویژه نهم ربیع الاول، سالروز آغاز امامت حضرت حجت(عج)، اظهار کرد: برنامه های بنیاد با محور و شعار «نهم ربیع؛ روزی در امتداد غدیر» تدارک دیده شده و اجرا می شود.

مدیر بنیاد فرهنگی مهدی موعود(عج) تهران ادامه داد: چون همان طور که عید غدیر، روز عهد و پیمان با امیرالمومنین(ع) است، نهم ربیع هم روز عهد و بیعت با امام عصر(عج) است چنان که هر روز صبح با دعای عهد با حضرت حجت(عج) بیعت می کنیم.

وی تصریح کرد: با این محور در جای جای شهر تهران اعم از مدارس، دانشگاه ها، نهادهای مردمی، هیئات مذهبی و … با این محور برنامه هایی برای نهم ربیع الاول پیش بینی شده و اجرا می شود.

عباسعلی پور تاکید کرد: علاوه بر این، بخشی از برنامه های بنیاد با هدف مبارزه با بدعت ها و انحرافاتی که ممکن است به بهانه نهم ربیع رخ دهد، طراحی شده تا در فضایی همدلانه با امام عصر(عج) عهد و بیعت داشته باشیم.

وی با اشاره به تقارن زمانی شهادت امام عسکری(ع) با روز جمعه در سال جاری، بیان کرد: تلاش شده تا ابعاد مختلف حیات مبارکِ امام عسکری(ع) در برنامه های بنیاد پررنگ دیده شود، لذا در این راستا اجتماعی برای عزاداری امام عسکری(ع) در روز جمعه برپا می شود. همچنین، مسابقه کتابخوانی با محوریت کتاب «یازدهمین نور» درباره شخصیت امام یازدهم(ع) برگزار می شود که علاقمندان به شرکت می توانند با مراجعه به پرتال جامع مهدویت به نشانی mahdaviat.ir فایل پی.دی.اف این کتاب را دریافت کنند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: برگزاری نشست ها و همایش ها با حضور مبلغان و سخنرانان و برگزاری جلسات پرسش و پاسخ در مراکز متقاضی نیز از برنامه های تدارک دیده شده برای ایام نهم ربیع در سطح پایتخت است.

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *