امضای تفاهم‌نامه میان جامعه‌الزهرا(س) و دبیرخانه همایش بین‌المللی دکترین مهدویت

حوزه/ تفاهم‌نامه میان معاونت پژوهش جامعه‌الزهرا(س) و دبیرخانه همایش بین‌المللی دکترین مهدویت برای دومین بار به امضا رسید.

به گزارش خبرگزاری«حوزه»، خانم ریحانه حقانی با بیان اینکه تفاهم نامه میان معاونت پژوهش جامعه‌الزهرا علیهاالسلام و دبیرخانه همایش بین‌المللی دکترین مهدویت به امضا رسید، اظهار داشت: این تفاهم نامه به منظور برگزاری پانزدهمین همایش بین‌المللی دکترین مهدویت میان این دو مجموعه منعقد شد.

معاون پژوهش عنوان کرد: نظر به انعقاد این تفاهم نامه که در تاریخ ۲۵ مهرماه صورت گرفت، دبیرخانه جذب مقالات در معاونت پژوهش جامعه‌الزهرا علیهاالسلام تشکیل شد.

خانم حقانی تصریح کرد: اساتید، طلاب و پژوهشگران جامعه‌الزهرا علیهاالسلام و دانشکده هدی وابسته به این مؤسسه علمی حوزوی می‌توانند آثار و مقالات خود را به این دبیرخانه ارسال کنند.

وی یادآور شد: پانزدهمین همایش بین‌المللی دکترین مهدویت که فروردین ماه ۹۸ مصادف با ماه شعبان برگزار می‌شود، به موضوع «مهدویت و چالش‌ها» با دو محور «چالش‌های اعتقادی و فرهنگی» و «چالش‌های اجتماعی و سیاسی» می‌پردازد.

معاون پژوهش افزود: محور «چالش‌های اعتقادی و فرهنگی» دارای موضوعاتی چون غفلت از مبانی و آرمان‌ها، شک و تردید، افول دین و ارزش‌ها، یأس وناامیدی، سطحی‌نگری، برداشت‌های انحرافی، تطبیق‌های ناروا، تعیین وقت برای ظهور(توقیت) و شتاب‌خواهی (استعجال) است.

خانم حقانی اضافه کرد: پژوهشگران در محور «چالش‌های اجتماعی، سیاسی» نیز می‌توانند به موضوعاتی چون مسؤلیت‌گریزی، فتنه‌ها، سختی‌ها و ناکامی‌ها، لغزش اندیشمندان و خواص، فاصله بین عالمان و مردم، افزایش اختلافات، مدعیان دروغین، مخالفت با فعالیت‌های سیاسی و تشکیل حکومت و افزایش دشمنی‌ها بپردازند.

وی با بیان اینکه معاونت پژوهش جامعه‌الزهرا علیهاالسلام از پژوهشگران همایش بین‌المللی دکترین مهدویت حمایت می‌کند، گفت: این معاونت جهت استفاده پژوهشگران از کتابخانه‌های تخصصی مهدویت در سطح قم معرفی نامه ارائه می‌دهد.

معاون پژوهش افزود: هماهنگی با اساتید متخصص در زمینه مهدویت جهت راهنمایی و مشاوره از دیگر حمایت‌های ما در این زمینه است.

خانم حقانی به برگزاری کارگاه‌های آموزشی مورد نیاز پژوهشگران در زمینه روش تحقیق و مهدویت اشاره کرد و افزود: مقاله‌های برتر پژوهشگران در سمینار علمی و پیش‎نشست «همایش دکترین مهدویت» جامعه‌الزهرا علیهاالسلام ارائه می‌شود.

وی در پایان بهره‎گیری از مقالات در کمیسیون‎های تخصصی مهدویت جامعه‌الزهرا علیهاالسلام و چاپ مقالات در سطوح مختلف را از دیگر حمایت‌های معاونت پژوهش برای پژوهشگران همایش بین‌المللی دکترین مهدویت برشمرد.

آخرین مطالب

مردم مستعد دین هستند

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان فارس، استاد علیرضا حدائق مدیر بنیاد استان فارس در همایش سراسری مدیران بنیاد استان‌ها که

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *