جستجو

بررسی جایگاه فرهنگ و هنر با سومین همایش ملی «مهدویت و انقلاب اسلامی»

در دیدار قائم مقام بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) فارس با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس ظرفیت‌های همکاری این سازمان در اطلاع رسانی و برگزاری رویدادهای هنری در سومین همایش ملی «مهدویت و انقلاب اسلامی» بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان فارس، حجت الاسلام و المسلمین محمد حسین حدائق قائم مقام بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) فارس به همراه جمعی از معاونان بنیاد با حمیدرضا قانعی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس دیدار و گفتگو کرد.
حجت الاسلام حدائق در این دیدار که با هدف همکاری و استفاده از ظرفیت‌های مشترک برگزار شد، گفت: سومین همایش ملی «مهدویت و انقلاب اسلامی» به میزبانی شهر شیراز سومین حرم اهل بیت(ع) در ایران اسلامی فرصتی ویژه برای تعامل بیشتر بین دو نهاد بوده و آشنایی بیشتر و تخصصی اهالی هنر و فرهنگ فارس با مهدویت می‌تواند زمینه تقویت ترویج فرهنگ مهدوی را فراهم کند.
وی افزود: با تصمیم گیری شورای سیاست‌گذاری فعالیت‌های مهدوی استان، این همایش ملی در 15 بهمن ماه امسال اجرا خواهد شد که جدای از سطح بالای علمی این همایش، در ابعاد فرهنگی متعددی نیز حائز اهمیت است.
پژوهش دانشجویان و طلاب به دبیرخانه ارسال می‌شود که مقالات برتر در پایگاه استنادی جهان اسلام ISC به ثبت خواهد رسید.
قائم مقام بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) فارس با اشاره به آغاز تبلیغات سومین همایش ملی «مهدویت و انقلاب اسلامی» در استان و سطح کشور بر همکاری رسانه‌های مکتوب و برخط استانی برای اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به عموم مردم تاکید کرد.
حجت الاسلام حدائق در ادامه نیز پیشنهاد داد تا با حضور اهالی هنر و فرهنگ استان، رویداد تولید محتوا با محوریت اداره کل فرهنگ و ارشاد استان در راستای محورهای همایش مهدویت و انقلاب اسلامی برگزار شود.
وی ادامه داد: انجام پیش‌همایش با حضور گروه‌های تخصصی و زیرمجموعه اداره کل فرهنگ و ارشاد فارس نظیر خوشنویسان، هنرمندان، اهالی شعر و… می‌تواند باعث برگزاری بهتر همایش اصلی باشد.
قائم مقام بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) فارس عرصه فرهنگی را در عصر حاضر قله مبارزه با دشمن دانست و ضمن تقدیر از زحمات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، اضافه کرد: ترویج فرهنگ مهدویت یک وظیفه بر دوش همه آحاد جامعه و دستگاه‌های اجرایی است چراکه هدف‌گیری دشمن بعد ازدین‎‌گریزی، امام زمان(عج) است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس نیز در ادامه با تاکید بر اهمیت والای ترویج فرهنگ مهدویت، گفت: از ظرفیت رسانه‌های برخط و مکتوب و تلوزیون های شهری استان در سطح فارس برای تبلیغ سومین همایش ملی «مهدویت و انقلاب اسلامی» استفاده خواهد شد.
حمیدرضا قانعی آمادگی اداره کل فرهنگ و ارشاد فارس را برای برگزاری کارگاه هنری و تولید دیجیتال مرتبط با این همایش فاخر اعلام کرد و افزود: با استفاده از هنر می‌توان مطالب را به بهترین نحو به مخاطب ارائه کرد بنابراین با همکاری بنیاد مهدی موعود(عج) میتوانیم کارگاه هنری و تولیدات دیجیتال را قبل از برگزاری همایش برگزار کنیم.
گفتنی است در پایان این جلسه، ارتباط بین فرهنگ، هنر و مهدویت برای استفاده از ظرفیت‌های مشترک در ترویج فرهنگ مهدوی مورد بررسی قرار گرفت.
انتهای پیام/

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *