جستجو

تاکید بر همکاری صدا و سیمای مرکز فارس در اطلاع رسانی سومین همایش ملی «مهدویت و انقلاب اسلامی»

در دیدار قائم مقام بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان فارس با مدیرکل صدا و سیمای مرکز فارس بر همکاری این سازمان در اطلاع رسانی و پوشش رسانه‌ای سومین همایش ملی «مهدویت و انقلاب اسلامی» تاکید شد.

 

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان فارس، حجت الاسلام و المسلمین محمد حسین حدائق قائم مقام بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) فارس به همراه جمعی از معاونان بنیاد با احمد پهلوانیان، مدیر کل صدا و سیمای مرکز فارس دیدار و گفتگو کرد.

حجت الاسلام حدائق در این دیدار که با هدف همکاری و استفاده از ظرفیت‌های بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) و مرکز صدا و سیمای مرکز فارس برگزار شد، سومین همایش ملی «مهدویت و انقلاب اسلامی» را فرصت ویژه برای تعامل بیشتر بین دو نهاد دانست و گفت: استان‌های قم و سیستان و بلوچستان در دوره‌های گذشته میزبان همایش ملی مهدویت و انقلاب اسلامی بودند که امسال کلان‌شهر شیراز به عنوان سومین حرم اهل بیت(ع) در ایران اسلامی میزبان این همایش فاخر است.

وی افزود: در جلسه شورای سیاست‌گذاری فعالیت‌های مهدوی استان مقرر شد این همایش ملی در ۱۵ بهمن ماه امسال اجرا شود. همایش ملی «مهدویت و انقلاب اسلامی» یک همایش سطح بالای علمی بوده که پژوهش دانشجویان و طلاب به دبیرخانه ارسال می‌شود که مقالات برتر در پایگاه استنادی جهان اسلام ISC به ثبت خواهد رسید.

قائم مقام بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان فارس با اشاره به آغاز تبلیغات سومین همایش ملی «مهدویت و انقلاب اسلامی» در استان و سطح کشور بر همکاری صدا و سیمای مرکز فارس برای اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به عموم جامعه از طریق پخش کلیپ، زیرنویس و خبر تاکید کرد.

حجت الاسلام حدائق ضمن تشکر از همکاری مستمر صدا و سیمای مرکز فارس در پوشش برنامه‌های ۷۰ شعبه فعال بنیاد مهدویت در سراسر استان در قالب جشن‌های نیمه شعبان، ۹ ربیع و دیگر مناسبت‌ها، گفت: تا پایان مهلت ارسال آثار و مقالات به سومین همایش ملی «مهدویت و انقلاب اسلامی» یک ماه بیشتر باقی نمانده بنابراین لزوم اطلاع رسانی حداکثری دوچندان می‌شود.

وی با بیان اینکه در روز برگزاری همایش مهمانان و مسئولان کشوری و استانی حضور خواهند داشت، گفت: پوشش زنده، مستند نگاری و پوشش خبری روز برگزاری همایش توسط صدا و سیمای فارس کمک بزرگی در ترویج فعالیت‌‌های مهدوی و پژوهش‌های علمی خواهد بود.
قائم مقام بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) فارس تاکید کرد: با همراهی استاندار محترم فارس فضای تبلیغی با همکاری دستگاه‌های اجرایی درحال انجام است.

حجت الاسلام حدائق درخصوص اهمیت مهدویت در عالم، بیان کرد: از دیرباز تاکنون فضای جهان متاثر از مقوله مهدویت بوده و حتی رشته منجی شناسی به شکل تطبیقی در دانشگاه‌های مختلف از مهم‌ترین رشته‌هایی که مورد استقبال دانشجویان نیز قرار می‌گیرد.

مدیر کل صدا و سیمای مرکز فارس نیز در ادامه این جلسه گفت: موضوع مهدویت و امام زمان(عج) یکی از مباحث جدی رسانه‌ها از ابتدای شروع عملیات طوفان الاقصی و مظلومیت کودکان، زنان و بیماران فلسطینی در جنایات رژیم صهیونیستی است.
احمد پهلوانیان ادامه داد: امروز در چهارگوشه دنیا، مردم نام یک منجی را صدا می‌زنند و هم‌اکنون نشانه‌های دوران ظهور پیش روی ما است از این رو باید این موضوع به نحو احسن استفاده کرد.
وی با بیان اینکه در محیط‌های فضای مجازی، علمی و دانشگاهی و … شان نجات بخش بودن امام زمان(عج) مطرح است، تاکید کرد: نباید از فرصت به وجود آمده غفلت کرد از این رو باید به موضوع مهدویت در فضای جامعه بیشتر پرداخت.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز فارس با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب سه بار بر حوزه علمیه انقلابی تاکید کردند، ادامه داد: انقلابی بودن فصل مقوم حوزه علمیه است بنابراین همایش ملی «مهدویت و انقلاب اسلامی» بسط دهنده انقلاب اسلامی و مهدویت خواهد بود.
پهلوانیان تاکید کرد: مرکز فارس در حوزه صدا، سیما، خبر و فضای مجازی برای پوشش بهتر اطلاع رسانی و رسانه‌ای همایش ملی مهدویت و انقلاب اسلامی نهایت همکاری را خواهند داشت.

گفتنی است در پایان این جلسه از مدیرکل صدا و سیمای مرکز فارس به دلیل همکاری‌های مستمر برنامه‌های مهدویت در سطح استان و اشاعه فرهنگ مهدوی تقدیر شد.
انتهای پیام/

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *