جستجو

جلسه شورای سیاستگذاری،هماهنگی و پشتیبانی فعالیت های مهدوی استان فارس با محوریت سومین همایش ملی مهدویت و انقلاب اسلامی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان فارس ظهر رور شنبه 20 آبان 1402در محل دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شیراز جلسه شورای سیاستگذاری،هماهنگی و پشتیبانی فعالیت های مهدوی استان فارس با محوریت سومین همایش ملی مهدویت و انقلاب اسلامی با حضورالله دژکام نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شیراز، آیت الله حدائق مسئول بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) استان فارس،حجت الاسلام والمسلمین دکتر نصوری معاون فرهنگ،آموزش و پژوهش بنیاد کشور و سایر مسئولین استانی برگزار شد.برگزارشد.

در این جلسه ابتدا مسئول بنیاد فارس بیان داشتند:با توجه به حساسیت امر مهدویت، قطعا پیروی از اولیاء الهی سبب نظم بخشی و ایجاد امنیت در جامعه است.

حدائق افزود: امروز همه دنیا در حال شیطنت است و ما وظیفه داریم در تبیین معارف مهدوی کوتاهی نکنیم. آنچه باعث می‌شود بشریت به یک ثبات برسد، آشنایی با پیام مهدویت و روشن کردن افکار عمومی در زمینه لزوم ظهور آن حضرت است.

در ادامه حجت الاسلام نصوری با بیان اینکه کار امام عصر (عج) تعلیم و تربیت جامعه است، امروز لازم است فرهنگ مهدوی از بدعت ها جدا کنیم و راهبرد جامعه منتظر رفتن به سمت شرایط ظهور باشد. که در هم گره خورده است و باید این موضوع به طور خاص در جامعه معرفی و منتشر شود.

معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش بنیاد فرهنگی مهدی موعود (عج) کشور اظهار کرد: در چند سال اخیر بنیاد حضرت مهدی (عج) تعداد 360 عنوان در 510 جلد کتاب در حوزه مهدویت منتشر کرده است.

در پایان و جمع بندی جلسه آیت‌الله دژکام با بیان اینکه امام زمان(عج) با ظهور خود، کسانی را که با سوءمدیریت چهره بشریت را کریه و بد منظر کرده‌اند را به سزای اعمال خود می‌رساند، افزود: آن روز حضرت نشان خواهد داد که عدالتی که در سیره پیامبر(ص) است، به چه معناست. رهبر معظم انقلاب چند بار فرموده‌اند که گفتمانی که در زمان ظهور رخ خواهد داد، گفتمان عدالت است که همان گمشده بشریت است.

نماینده ولی فقیه در استان فارس با بیان اینکه مسئله مهدویت به همه تاریخ و زندگی بشر مربوط است، گفت: ممکن است ما در شناخت آن حضرت از سایر ملل جلوتر باشیم اما در نیاز به آن حضرت، همه بشر به آن مرحله خواهند رسید که بدون او نمی‌توانند. همه باید برویم در خانه کسی که می‌تواند و می‌داند و عدالت را آنچنان که شایسته است، اجرا خواهد کرد. امیدواریم در این مسیر بتوانیم سربازان مورد رضای آن حضرت باشیم.

امام جمعه شیراز با بیان اینکه بنیاد مهدویت به صورت مستمر فعالیت های خوبی دارد،در این همایش که در دهه فجر نیز برگزار می‌شود قطعاً می‌توانیم گام مهمی در امر غفلت‌زدایی از مسئله ظهور، برداریم.

لازم به یادآوری است در انتهای این جلسه از پوستر سومین همایش ملی مهدویت و انقلاب اسلامی رونمایی شد. این رویداد در تاریخ ۱۵ بهمن‌ماه سال جاری در تالار سعدی شهر شیراز برگزار خواهد شد

 

آخرین مطالب

به دنبال تربیت نسل منتظر هستیم

مسئول مدرسه وارثین: به دنبال تربیت نسل منتظر هستیم مسئول مدرسه وارثین تربیت نسل منتظر را یکی از اهداف مدرسه وارثین دانست و گفت: تمام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *