جستجو

کتاب مهدویت از نگاهی دیگر

📚 کتاب مهدویت از نگاهی دیگر (بازخوانی و واکاوی طرح های غرب در ستیز با مهدویت) به قلم دکتر رضا طالعی فر با همکاری بنیاد مهدویت فارس منتشر شد.

👤 مولف کتاب پیش رو بر این اعتقاد است که با شناخت، نقد و بررسی دیدگاه ها و رویکردهای صادره از نظام استعمار غربی و به چالش‌ کشیدن آنها می توان زمینه پذیرش حکومت طیبه مهدوی را در سطح جامعه بیشتر فراهم آورد. ضمن اینکه امید است این تلاش ناچیز نگارنده جرقه ای باشد برای جلب بیشتر نگاه ها و انگیزه های متفکران و نویسندگان متعهد و مهدی باور کشورهای اسلامی علی الخصوص کشورمان تا با همت بلند آنها و قلم ژرف اندیشانه اشان بتوان به آماده سازی شرایط ظهور حضرت بقیه الله الاعاظم ارواحناه فداه، مهدی (عج) به عنوان مهمترین حادثه تاریخ بشریت کمک نمود.

🔸معرفی اجمالی کتاب: تلاش های آگاهانه برخی از متفکران، اندیشه ورزان و سیاسیون غربی در رصد تمام و کمال مقوله “مهدویت” و “منجی گرایی” و طرح ریزی انواع و اقسام برنامه ها و استراتژی ها در جهت کم جلوه دادن، به انحراف کشیدن و بی توجه کردن بشریت به مقوله موعود و موعودگرایی از یکطرف و ضعف منابع متقن در خصوص بازخوانی شیوه ها و تکنیک های غربی در ستیز با فرهنگ مهدوی، نگارنده را بر آن داشت تا در کتاب پیش رو ضمن برشماری و واکاوی طرح های این دشمنان قسم خورده که نوعا کاری زمان بر و پیچیده بود، این پیام مهم را به دوستداران و دلدادگان آن حضرت برساند که برای امر ظهور و انتظار فرج که افضل الاعمال به شمار می رود بیش از پیش باید تدارک دید و خود و جامعه خود را مهیا و آماده نمود.

🔹اهداف:
۱. بررسی و درک چرایی اهمیت مساله ظهور و فرهنگ مهدویت برای غرب
۲. شناخت طرح ها، تکنیک ها، روش ها و استراتژی های غرب در ستیز با فرهنگ والای مهدوی

💠سرفصل ها:
۱. بررسی اهمیت شناخت موضوع ستیز غرب با فرهنگ مهدویت
۲. بررسی نقش و جایگاه رسانه های غربی در ستیز با مهدویت
۳. ژست های علمی غرب در ستیز با فرهنگ والای مهدوی
۴. بررسی نقش و جابگاه هنر و فرهنگ غربی در ستیز با مهدویت
۵. بررسی سیاست و دیپلماسی غربی در ستیز با مهدویت
۶. بررسی راهکارها و تدابیر در جهت شناسایی و عملیاتی کردن راه های مقابله با مهدی ستیزان و طرح های خائنانه آن در راستای حفظ و حراست از گوهر ناب مهدویت، فرهنگ صحیح انتظار و آرمان موعود

 

آخرین مطالب

به دنبال تربیت نسل منتظر هستیم

مسئول مدرسه وارثین: به دنبال تربیت نسل منتظر هستیم مسئول مدرسه وارثین تربیت نسل منتظر را یکی از اهداف مدرسه وارثین دانست و گفت: تمام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *