جستجو

شناخت جایگاه حضرت بعنوان مرحله ی دوم از وظایف منتظران در حوزه شناخت فردی می باشد

شناخت جایگاه امام زمان(عج) بعنوان مرحله ی دوم از وظایف منتظران در حوزه شناخت فردی می باشد

به گزارش اطلاع رسانی و روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود فارس:حجت الاسلام شیخ محمدحسین حدائق قائم مقام بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود فارس در آیین سه شنبه های مهدوی در اداره کل آموزش وپرورش با حضور کارکنان گفت: مرحله ی اول در حوزه ی شناخت امام زمان علیه السلام، شناخت شناسنامه ای می باشد بدین صورت که شخص منتظر باید حداقل مطالب و شناختی از امام عصر خود داشته باشد.

حجت الاسلام شیخ محمد حسین حدائق در تشریح وظائف منتظران ظهور درزمان غیبت امام عصر افزود: شناخت جایگاه حضرت بعنوان مرحله ی دوم از وظایف منتظران در حوزه شناخت فردی می باشد.

وی با اشاره به حدیثی از امام زمان علیه السلام که می فرمایند:( أَمّا وَجْهُ الاْنْتِفاعِ بی فی غَیْبَتی فَکَالاْنْتِفاعِ بِالشَّمْسِ إِذا غَیَّبَتْها عَنِ الاْبْصارِ السَّحابُ) افزود: تمثیل بهره مندی از امام عصر در دوران غیبت به خورشید پشت ابر، اشاره به شناخت جایگاه و بهره مندی از حضرت را توسط منتظران دارد.

ایشان ضمن اشاره به احادیثی درباره ی امام عصر عج الله تعالی فرجه الشریف گفت: حضرت، خاتم اوصیاست و بخاطر ایشان است که بلا از اهل و شیعیانشان دور می شود.

قائم مقام بنیاد حضرت مهدی موعود(عج) فارس با اشاره به حوزه عاطفه گفت: دومین حوزه از حوزه وظایف فردی، حوزه عاطفه می باشد که باید پس از شناخت حضرت، دلمان را به ایشان نزدیک و پیوندی ایجاد نماییم و با ابراز محبت از طریق خواندن دعای عهد، زیارت آل یاسین، دعای فرج، دعای ندبه، صدقه دادن برای سلامتی حضرت و…می توان در حوزه عاطفه قدم برداشت. و تاکید کرد: امام زمان نیاز به دعا یا زیارت ما ندارد اما این ها ابراز محبت محسوب می شود .

وی ضمن اشاره به رفتارسازی تاکید کرد:حوزه رفتار از وظایف فردی منتظران بسیار مهمتر از دیگر حوزه ها است که باید همه ی شئون اجتماعی و فردی، چگونه زندگی کردن، رفتار با خانواده، در کسب و کار و آداب اجتماعی تاثیر بگذارد، به عبارتی رفتارمان به نحوی باشد که آقا می خواهد و می پسندد.

حجت الاسلام حدائق افزود: امام صادق علیه السلام در رابطه با ویژگی یاران امام زمان عج الله تعالی فرجه الشریف می فرمایند: ((هر کسی که می خواهد از یاران و یاوران امام زمان قلمداد شود، باید حتما منتظر باشد؛ و او کسی است که از دو ویژگی زندگی پاک و اخلاق نیک برخوردار است)).

 

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *