شناخت جایگاه حضرت بعنوان مرحله ی دوم از وظایف منتظران در حوزه شناخت فردی می باشد

شناخت جایگاه امام زمان(عج) بعنوان مرحله ی دوم از وظایف منتظران در حوزه شناخت فردی می باشد

به گزارش اطلاع رسانی و روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود فارس:حجت الاسلام شیخ محمدحسین حدائق قائم مقام بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود فارس در آیین سه شنبه های مهدوی در اداره کل آموزش وپرورش با حضور کارکنان گفت: مرحله ی اول در حوزه ی شناخت امام زمان علیه السلام، شناخت شناسنامه ای می باشد بدین صورت که شخص منتظر باید حداقل مطالب و شناختی از امام عصر خود داشته باشد.

حجت الاسلام شیخ محمد حسین حدائق در تشریح وظائف منتظران ظهور درزمان غیبت امام عصر افزود: شناخت جایگاه حضرت بعنوان مرحله ی دوم از وظایف منتظران در حوزه شناخت فردی می باشد.

وی با اشاره به حدیثی از امام زمان علیه السلام که می فرمایند:( أَمّا وَجْهُ الاْنْتِفاعِ بی فی غَیْبَتی فَکَالاْنْتِفاعِ بِالشَّمْسِ إِذا غَیَّبَتْها عَنِ الاْبْصارِ السَّحابُ) افزود: تمثیل بهره مندی از امام عصر در دوران غیبت به خورشید پشت ابر، اشاره به شناخت جایگاه و بهره مندی از حضرت را توسط منتظران دارد.

ایشان ضمن اشاره به احادیثی درباره ی امام عصر عج الله تعالی فرجه الشریف گفت: حضرت، خاتم اوصیاست و بخاطر ایشان است که بلا از اهل و شیعیانشان دور می شود.

قائم مقام بنیاد حضرت مهدی موعود(عج) فارس با اشاره به حوزه عاطفه گفت: دومین حوزه از حوزه وظایف فردی، حوزه عاطفه می باشد که باید پس از شناخت حضرت، دلمان را به ایشان نزدیک و پیوندی ایجاد نماییم و با ابراز محبت از طریق خواندن دعای عهد، زیارت آل یاسین، دعای فرج، دعای ندبه، صدقه دادن برای سلامتی حضرت و…می توان در حوزه عاطفه قدم برداشت. و تاکید کرد: امام زمان نیاز به دعا یا زیارت ما ندارد اما این ها ابراز محبت محسوب می شود .

وی ضمن اشاره به رفتارسازی تاکید کرد:حوزه رفتار از وظایف فردی منتظران بسیار مهمتر از دیگر حوزه ها است که باید همه ی شئون اجتماعی و فردی، چگونه زندگی کردن، رفتار با خانواده، در کسب و کار و آداب اجتماعی تاثیر بگذارد، به عبارتی رفتارمان به نحوی باشد که آقا می خواهد و می پسندد.

حجت الاسلام حدائق افزود: امام صادق علیه السلام در رابطه با ویژگی یاران امام زمان عج الله تعالی فرجه الشریف می فرمایند: ((هر کسی که می خواهد از یاران و یاوران امام زمان قلمداد شود، باید حتما منتظر باشد؛ و او کسی است که از دو ویژگی زندگی پاک و اخلاق نیک برخوردار است)).

 

آخرین مطالب

مردم مستعد دین هستند

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان فارس، استاد علیرضا حدائق مدیر بنیاد استان فارس در همایش سراسری مدیران بنیاد استان‌ها که

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *