جستجو

نماز بشر را با حقیقت بندگی آشنا می کند

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) استان فارس، حضرت استاد حاج شیخ علیرضا حدائق مسئول بنیاد استان فارس در نخستین نشست ستاد اقامه نماز و مهدویت اداره کل ورزش و جوانان استان فارس در سال 1403 ضمن تبریک دهه کرامت، اظهار داشت: عمر انسان در گذر است و دوران مسئولیت‌ها به اتمام خواهد رسید همچنین شهر شیراز و دیگر آبادی ها در گذشته در دست کسانی اداره می شد که دیگر در بین ما نیستند بنابراین باید از موقعیت ها در راه خدا استفاده کرد.

وی افزود: در آیه 41 سوره مبارک حج خداوند متعال می فرماید که «الَّذِینَ إِنْ مَکَّنَّاهُمْ فِی الْأَرْضِ أَقَامُوا الصَّلَاةَ وَآتَوُا الزَّکَاةَ وَأَمَرُوا بِالْمَعْرُوفِ وَنَهَوْا عَنِ الْمُنْکَرِ ۗ وَلِلَّهِ عَاقِبَةُ الْأُمُورِ» که نشانه انسان های موفق را خداوند در این آیه ذکر می کند.

استاد حدائق با بیان اینکه هر چیزی که انسان دارد، تمکن او است و باید خود را نسبت به استفاده از این دارایی ها بسنجیم، گفت: پروردگار عالم نشانه بندگان خوب خود را که به آن ها فرصت و تمکن عطا کرده، در 4 مورد می بیند که نخستین آن اقامه نماز است.

مسئول بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان فارس با اشاره به نتیجه نماز در زندگی انسان ها، اضافه کرد: دانشجوها وقتی به سمت استادی دانشگاه می رسند یا کارمندان به ریاست اداره ای باید در نماز جدی تر شوند چراکه نسبت به رشد سنی خود، رشد معنوی داشته باشیم و یقینا خداوند به نسبت عمر که عطا می کند، حسابرسی خواهیم شد.

وی با بیان اینکه امروز نوع آسیب های جوامع بشری در همه عرصه ها، به ضعف بینش های اعتقادی و دینی بر می رسد، خاطرنشان کرد: چند سال گذشته و در دهه 80 علت های آمار طلاق شهر شیراز مورد بررسی قرار گرفت که مشخص شد یا زن یا مرد و یا هردو ضعیف ایمان و یا اخلاق بودند که به طلاق رسیدند بنابراین جایگاه دین در زندگی بشر بسیار مبین است.

استاد حدائق نشانه موفقیت را جدیت در برپایی نماز دانست و تصریح کرد: مدیران و مسئولان اگر مجموعه و جامعه ای موفق را می خواهند مدیریت کنند راه آن در آشنایی اجتماع با خداوند متعال است و نماز بشر را با حقیقت بندگی آشنا می کند.

این استاد اخلاق ادامه داد: کارمندان و مدیرانی اول نماز را در اولویت خود قرار می دهند، خادمین مردم هستند چراکه خدا را در اولویت خود قرار دادند.

مسئول بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) فارس، جایگاه نماز را در زندگی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی مورد توجه قرار داد و گفت: شهید سلیمانی در وسط میدان جنگ با اقامه نماز، بندگی خداوند کرد و در قلب همه مردم ایران جای گرفت.

وی با تاکید بر اینکه اهمیت به نماز و بندگی پروردگار را در رفتار خود نشان دهیم، خاطرنشان کرد: تربیت فرزندان را در کنار کلام، با رفتار خود انجام دهیم و باید ارزش های دینی را نحو احسن بتوانیم منتقل کنیم.

استاد حدائق با اشاره به دیگر نشانه های بندگان خوب خدا، بیان کرد: خداوند متعال می فرماید که از نشانه بندگان ما، پرداخت زکات است و هرچه برکات بیشتر دارد خدمات بنده متمکن تر به مردم افزون تر باشد.

مسئول بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان فارس امام باقر(ع) می فرماید که اسلام بر 5 اصل نماز، روزه، زکات، حج و ولایت استوار شده است و به غیر از ولایت، برای انجام اعمال تبصره هایی دارد اما ولایت بر همه آحاد مردم با هر شرایطی ساقط نمی شود.

وی از رابطان نماز و مهدویت اداره کل ورزش و جوانان استان فارس بابت نشر فرهنگ نماز و مهدویت تقدیر کرد و به بیان جایگاه این عنوان پرداخت.

این استاد اخلاق در بخش دیگری از سخنان خود بر تکریم مقام پدر و مادر تاکید کرد.

انتهای پیام/

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *