جستجو

روشن دلی که مجری فعالیت های مهدوی شهرستان فسا شد

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان فارس، بنیاد مهدویت فارس چهره های شاخص کم ندارد، یکی از این چهره ها که در بهار دهه ششم زندگی خویش به سر می برد، رزمنده ای است آزاده و جانباز که چشمان خویش را فدای خاک سرخ پاک گلگونی نموده است که کشتزار آلاله های عاشق است و سروهای آزاد و موطن مردان سربلند و دیندار و سرفراز.

احمد رفعت مقام مدیر شعبه بنیاد مهدویت استان فارس در فسا متولد 1341 فوق لیسانس حقوق عمومی و کارمند بازنشسته فرمانداری شهرستان فسا است که از سال 97 تا کنون در این سمت به خدمت ترویج مهدویت در این شهرستان توفیق به خدمت دارد، نه سن زیاد، نه نانبینایی، نه سختی هایی که در دوران اسارت پشت سر گذاشته است نتواسته اند رخوت را مهمان خانه دلی کنند که سری پرشور دارد و دلی عاشق.

وقتی از جانباز 70 درصد جنگ تحمیلی، رمز این همه پشتکار و خستگی ناپذیری را می پرسیم می گوید دلی که به خدا توکل کند ناامید نمی شود و تا امید هست زندگی جریان دارد. از او در مورد سختی هایی که با آن مواجه است پرسیده می شود، می فرماید: الحمدالله مشقتی نیست، خود آقا امام زمان (عج) برنامه ها را ردیف می کند، شکر خدا توفیق این را داشته ایم که دوره های آموزشی مقدماتی و تکمیلی در سطح شهرستان و تربیت مربی معارف مهدویت را در سطح استان پیگیر و مجری باشیم، اجرای برنامه های سه شنبه مهدویت در 53 نقطه از شهرستان فسا نیز به صورت هفتگی انجام می شود و در کنار آن ده ها برنامه فرهنگی از جمله برپایی مسابقات گوناگون، اجرای مهد انتظار و همچنین برنامه پرفیض دعای ندبه در 10 نقطه در سطح شهرستان را شاهد می باشیم.

وقتی از ایشان می پرسیم در فعالیت های مهدوی کدام عوامل اثر بخشی و تاثیرگذاری بیشتری پیدا می کنند، می گوید: نیت در هر عملی مهم ترین بخش آن  است، باید رضایت خداوند، سرلوحه همه اعمال و افکارمان باشد  آنچه كردار ما  را با ارزش مي نمايد در درجه اول خلوص نيت است و ديگر آنكه اگر هدفي مقدس داريم بايد راه صحيح و شيوه درست اجراي آن را هم پيدا كنيم، تمام فعالیت هايي كه  با هدف معرفی و  شناخت امام زمان به مخاطبین خصوصا نوجوانان و جوانان نسبت به آن حضرت انجام مي شود بايد از طریق مجاری صحیح آن مثل آیات و روایات، مطالعه زندگی امام، نام و کنیه ایشان و …. رقم بخورد.

 عاشق وصال دوست همچنین در مورد پیشنهاد های خود نسبت به بنیاد مهدویت گفت : چیزی که ما آرزومند آن هستيم حضور حضرت آیت الله حدائق مدير محترم بنياد استان در جمع خود در شهرستان است و برخورداري از بركات و فيوضاتي است كه در اين ديدارها و از مجاورت با بزرگان براي انسان حاصل مي شود ، همچنین لازم است که گردهمایی مدیران بنیاد در سطح استان هر سه ماه یکبار صورت بپذیرد تا نقطه نظرها جمع شوند و هماهنگی و همراهی بیشتری را در ارتباط با فعالیت های مهدوی در سطح استان تجربه کنیم، دیگر آنکه چه خوب است مشوق هایی چون اردوهای زیارتی به قم و مشهد در برنامه های بنیاد اعمال شود تا هم سبب افزایش روحیه به جمع امام زماني ها شود و هم آنكه دلگرمی و یکدلی و صمیمیت بیشتری را در بین همکاران و فعالان مهدوی استان  نظاره گر باشیم. 

به عنوان حسن ختام وقتی از ایشان می خواهیم که ارادت و محبت قلبی خویش را نسبت به آن حضرت در یک جمله بیان کند، می گوید:

پروانه نیستم که بسوزم ز شعله ای             شمعم که پاک سوزم و جان را فدا کنم

آخرین مطالب

به دنبال تربیت نسل منتظر هستیم

مسئول مدرسه وارثین: به دنبال تربیت نسل منتظر هستیم مسئول مدرسه وارثین تربیت نسل منتظر را یکی از اهداف مدرسه وارثین دانست و گفت: تمام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *